blank

Lokalizacja Gdańsk Kowale

Zabieg Implantacja esperalu

Czas Około 30 min

Szukasz skutecznego sposobu na walkę z uzależnieniem od alkoholu? Lek esperal może być skutecznym rozwiązaniem, którego potrzebujesz. Jest to metoda dla osób zdecydowanych na odstawienie alkoholu. Zaszycie alkoholowe disulfiramem wywołuje negatywne reakcje organizmu po spożyciu alkoholu, co skutecznie zniechęca do jego dalszego picia. To bezpieczna i sprawdzona metoda, a jej główną zaletą jest pomoc w utrzymaniu abstynencji.

Esperal w Gdańsku: leczenie tylko dla zdecydowanych

Leczenie choroby alkoholowej dla wielu naszych pacjentów staje się priorytetem. Podczas walki z uzależnieniem wspomóc może właśnie tak zwany esperal – który potocznie nazywa się wszywką. Wyobraź sobie, że po nawet niewielkiej ilości alkoholu masz potwornego kaca. Jakbyś pił kilka dni z rzędu. Wystarczająco zniechęca? Dla tych, na których takie argumenty nie działają należy wspomnieć o tym, że spożywanie alkoholu w trakcie leczenia może prowadzić do sytuacji zagrażającej zdrowiu, a czasami nawet życiu.

Terapia oryginalnym esperalem polega na ograniczeniu metabolizmu alkoholu w wątrobie. To z kolei sprawia, że doświadczenia pacjenta po spożyciu alkoholu polegają na znanym większości zatruciu alkoholowym.

Zabieg wszczepienia wszywki alkoholowej

Chcesz skorzystać z terapii oryginalnym esperalem? Pierwszym krokiem jest konsultacja lekarska i ocena pacjenta, czy nie ma wobec niego przeciwskazań do implementacji esperalu. Wymagania przed zabiegiem obejmują serię przeciwwskazań zdrowotnych takich jak:

  • Choroby układu serca (nadciśnienie, niedokrwistość, niewydolność i jakiekolwiek inne)
  • Uczulenie na którykolwiek składnik leku esperalu (substancją czynną jest disulfiram)
  • Ciąża oraz karmienie piersią
  • Brak upojenia alkoholowego na 24h przed zabiegiem
  • Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
  • Choroby psychiczne, mogące skutkować załamaniem czy depresją podczas leczenia choroby alkoholowej

Po spełnieniu tych warunków, możemy umówić Cię na zabieg zaszycia alkoholowego. Z naszej strony oferujemy przede wszystkim profesjonalną opiekę, bezbolesny zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym oraz co najważniejsze skuteczną terapię w walce z nałogiem.

FAQ

Jak jest cena wszywki alkoholowej?

Cena wszywki alkoholowej Esperal połączona z uprzednią konsultacją lekarską w naszym gabinecie wynosi 900 zł. Oferujemy kompleksową opiekę i wsparcie w procesie leczenia uzależnienia.

Jak długo trwa zabieg implantacji esperalu?

Sam zabieg wszczepienia esperalu jest krótki i trwa zaledwie około 30 minut. Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, co minimalizuje dyskomfort pacjenta. Dbamy o to, aby cały proces przebiegał sprawnie i bezpiecznie, zapewniając najlepszą możliwą opiekę.

Czy można pozbyć się wszywki?

Zaszywana tabletka esperalu moze zostać w każdej chwili usunięta. Należy jednak mieć na uwadze, że zabieg ten musi wykonać lekarz specjalista i nie da się tego zrobić na własną rękę.

Co zawiera zaszywana tabletka esperalu?

Substancją czynną każdej tabletki jest disulfiram. Substancjami pomocniczymi są sodek chloru, makrogol 6000 oraz mannitol.

Ile trzyma zaszycie alkoholowe?

Zabieg implantacji esperalu wykonywany jest na około 10 miesięcy. Po tym czasie, jeżeli tak długi detoks alkoholowy mógł nie być wystarczający zabieg można powtórzyć.

Czy mogę przepić wszywkę alkoholową?

Podczas detoksu alkoholowego z wszczepionym esperalem nie ma możliwości spożywania alkoholu. Nawet wypicie jednego piwa może być niebezpieczne. Pacjent musi być w pełni świadomy faktu, że spożywając alkohol podczas terapii, kac nie będzie jedynie powszechnym problemem. Upojenie się alkoholem podczas leczenia może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji, które niekiedy mogą nawet zagrażać życiu.