Powieka ludzka - etykieta

Lokalizacja Gdańsk Kowale
Zabieg Plastyka powiek
Czas od 60 do 90 min

Jeżeli szukasz skutecznego remedium na problem opadających powiek bądź też na podwinięcie powieki, z pomocą może przyjść Ci blefaroplastyka. Jest to zabieg, który pomoże Ci uzyskać w pełni satysfakcjonujący wygląd powiek i pozwoli cieszyć się wyraźnie jędrniejszą skórą, a więc i młodszym wyglądem. Pozbędziesz się także ewentualnych kłopotów ze wzrokiem, które mogą powodować opadające powieki.

Na czym polega zabieg plastyki powiek?

Blefaroplastyka polega na dokonaniu zmian w obszarze powiek, poprzez usunięcie nadmiaru nagromadzonej tkanki tłuszczowej bądź wiotkiej skóry. To, jak dokładnie wygląda zabieg, zależeć będzie na pewno od wykorzystanej metody. Ważne jest na pewno to, aby odpowiednio przygotować się do zabiegu. Przed zabiegiem plastyki konieczne będzie odstawienie leków zaburzających krzepnięcie krwi, a także zrezygnowanie z używek. Przygotowanie do zabiegu obejmuje też wykonanie ewentualnych badań dodatkowych, jeśli zaleci je lekarz. Laserowa plastyka przebiega bezboleśnie. Jeśli zdecydujesz się na poddanie zabiegowi, zostaniesz miejscowo znieczulony. Wszystko wykonywane jest w warunkach ambulatoryjnych, co sprawia, że jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu.

Dla kogo jest zabieg blefaroplastyki?

Blefaroplastyka jest zabiegiem, z którego mogą skorzystać osoby zmagające się z takimi problemami jak wiotkość tkanki w okolicy oczu, asymetria oczu czy problemy z widocznością. Plastyka powiek w Gdańsku może pomóc też osobom zmagającym się z problemem opadającej powieki czy tak zwanych worków pod oczami.

Metody blefaroplastyki w Ultraderm

Plastyka powiek w Gdańsku, w naszym gabinecie obejmuje trzy różne metody: laserową plastykę powiek górnych, plastykę powiek górnych z użyciem RF oraz plazmową plastykę powiek górnych. Decyzja o tym, który rodzaj zabiegu będzie najlepszy, uzależniona jest od indywidualnego przypadku. Na spotkaniu przed zabiegiem lekarz po konsultacji doradzi, który rodzaj będzie najodpowiedniejszy.

Przeciwwskazania do zabiegu blefaroplastyki

Przeciwwskazania do zabiegu obejmują przede wszystkim:

  • infekcje powiek o charakterze;
  • aktywne infekcje skórne o etiologii bakteryjnej bądź wirusowej;
  • choroby nowotworowe;
  • korekcja powiek nie będzie też możliwa do przeprowadzenia u kobiet spodziewających się narodzin dziecka bądź karmiących piersią.

Ponadto nie zaleca się też wykonywania go w trakcie pierwszych dwóch dni miesiączki. Cukrzyca, antybiotykoterapia oraz zaburzenia krzepliwości krwi również mogą sprawiać, że operacja korekcji powiek będzie niewskazana.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że niektóre przeciwwskazania do poddania się zabiegowi laserowej plastyki powiek mają charakter czasowy. O ewentualnych wskazaniach i przeciwwskazaniach do blefaroplastyki zawsze jednak dodatkowo rozmawia się ze specjalistą przed wykonaniem zabiegu. Nie należy zatem zatajać faktów związanych z zażywaniem niektórych leków na choroby przewlekłe czy przebyciem jakichś skomplikowanych zabiegów w przeszłości.

Po jakim czasie można spodziewać się efektów zabiegu?

Efekty plastyki powiek są teoretycznie widoczne od razu, niemniej jednak możliwy obrzęk czy zaczerwienienie po zabiegu mogą skutecznie utrudniać ich obserwację. Z tego względu, na ostateczne rezultaty trzeba cierpliwie poczekać, najlepiej do 3 tygodni. Blefaroplastyka pozwala docelowo uzyskać nie tylko zmniejszenie opadających powiek, ale również młodszy i świeższy wygląd skóry w okolicy oczu. To właśnie dzięki temu popularność tego zabiegu jest tak duża. Zalety laserowej plastyki powiek to także długo utrzymujące się efekty, nawet do kilku lat. Wiele zależy jednak od indywidualnej reakcji organizmu.

Zalecenia po zabiegu blefaroplastyki

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się takie dolegliwości jak dyskomfort w miejscu wykonania zabiegu, delikatne podrażnienie spojówek czy zwiększona wrażliwość na światło. Zupełnie normalne jest też zaczerwienienie czy niewielki obrzęk. Dolegliwości te zazwyczaj bardzo szybko ustępują, część z nich jeszcze w dniu zabiegu, a sprzyja temu przestrzeganie zaleceń pozabiegowych.

Ważne jest, aby przez cały okres gojenia po zabiegu plastyki powiek zadbać o siebie w szczególny sposób. Przede wszystkim, należy unikać nadmiernego wysiłku, zrezygnować z sauny i solarium, a także nie opalać twarzy. Zasadne będzie też stosowanie kremów z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Aby uniknąć rozwoju ewentualnej infekcji, przez jakiś czas po tym jak wykonany został zabieg laserowy, należy powstrzymywać się do pocierania okolic oczu. Warto też zrezygnować z makijażu.

Ile kosztuje korekcja powiek?

Koszt zabiegu plastyki powiek w naszym gdańskim gabinecie, uzależniony jest od metody, która zostanie zastosowana. Laserowa plastyka powiek górnych oraz zabieg z użyciem RF to koszt 3000 złotych, natomiast metoda plazmowa to koszt 1000 złotych.