Zmiany skórne negatywnie wpływają na estetykę ciała, ale mogą też być oznaką rozwijającej się choroby. Dlatego trzeba jak najszybciej skonsultować je z lekarzem i podjąć odpowiednie działania. Niechirurgiczne usuwanie znamion skórnych w naszym gabinecie w Gdańsku to zabieg nieinwazyjny i bezpieczny. Dzięki niemu zadbasz o swój wygląd i zdrowie. Zabieg z wykorzystaniem lasera jest szybki i bezbolesny. To świetna alternatywa dla działań chirurgicznych.
Jakie zmiany skórne usuwamy?
Laser do usuwania zmian skórnych ma szerokie zastosowanie w chirurgii dermatologicznej. Do usunięcia tą metodą kwalifikują się zmiany o łagodnym charakterze. Jeśli w wyniku badania histopatologicznego ustalimy, że zmiana ma charakter złośliwy, wówczas trzeba ją usunąć chirurgicznie lub podjąć inną formę leczenia. Oferujemy laserowe usuwanie pieprzyków, które nie mają charakteru złośliwego, z całego ciała. Metoda ta sprawdza się szczególnie dobrze w okolicy miejsc intymnych i oczu, gdzie trzeba postępować szczególnie ostrożnie i delikatnie. Do zabiegu nie kwalifikują się zmiany płaskie, które mają postać plam na skórze.
Typy zmian skórnych
Zmiany skórne nie zawsze są powodem do niepokoju, chociaż należy je konsultować z lekarzem. Dzięki temu można podjąć odpowiednie leczenie, jeśli zajdzie taka potrzeba. Zmiany skórne dzielimy na dwa rodzaje — łagodne i złośliwe.
Te łagodne przeważnie nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Bywają jednak nieestetyczne. Są to np. brodawki lub włókniaki. Ich leczenie nie jest pilne, ale warto je przeprowadzić ze względu na wygląd i wygodę. Niektóre ich rodzaje mogą powodować szczególny dyskomfort lub obniżać samoocenę. Łagodne zmiany mają zwykle symetryczny kształt i regularną budowę.
Zmiany o charakterze złośliwym są znacznie bardziej niepokojące. Mogą one prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, z rakiem skóry włącznie. Nie wolno ich lekceważyć. Powodem do niepokoju mogą być takie oznaki jak asymetria, nierówna lub postrzępiona krawędź, ciemny kolor czy wielkość powyżej 6 mm.
Dzięki swojej wiedzy lekarz może wstępnie ocenić, z jakim typem zmian ma do czynienia. Pewność zyskuje jednak dopiero po przeprowadzeniu badania histopatologicznego. Na jego podstawie specjalista kwalifikuje pacjenta do zabiegu i wydaje dalsze zalecenia.
Rodzaje zmian skórnych
Najczęstsze zmiany skórne, które usuwamy to między innymi:
- Pieprzyki – barwnikowe zmiany skórne, które są efektem przerostu melanocytów i komórek pigmentowych skóry. Mają charakter wrodzony lub nabyty. Jeśli pieprzyk jest narażony na podrażnienia lub regularne nasłonecznienie, zaleca się jego usunięcie.
- Brodawki – zmiany skórne wywoływane przez wirus HPV, czyli brodawczaka ludzkiego. Mają charakter grudkowy. Nie stanowią zagrożenia dla zdrowia. Usuwa się je ze względów estetycznych i funkcjonalnych.
- Włókniaki – łagodne nowotwory, które wywodzą się z elementów tkanki łącznej skóry właściwej. Nie stanowią realnego zagrożenia dla zdrowia. Usuwa się je ze względów kosmetycznych lub praktycznych – włókniak na powiece negatywnie wpływa na widzenie.
- Kłykciny – brodawki płciowe wywołane wirusem HPV. To łagodne zmiany skórne, które mogą powodować poważny dyskomfort – pojawiają się w okolicy miejsc intymnych.
Nasza oferta to nie tylko laserowe usuwanie brodawek czy pieprzyków – poradzimy sobie z mnóstwem innych rodzajów zabiegów. Nasz lekarz każdorazowo dokładnie ocenia, z czym ma do czynienia i ustala, czy usunięcie metodą laserową jest w pełni bezpieczne. Poza wymienionymi wcześniej zmianami usuwamy jeszcze m.in:
- brodawki wirusowe;
- naczyniaki;
- kępki żółte;
- ziarniaki;
- zaskórniaki;
- kłykciny;
- brodawki łojotokowe;
- znamiona barwnikowe;
- włókniaki;
- prosaki;
- kaszaki.
Po każdym zabiegu dodatkowo przeprowadzamy badania histopatologiczne, żeby każdorazowo potwierdzić charakter usuniętej zmiany. Dzięki temu wiesz, czy konieczne są dodatkowe działania, żeby chronić Twoje zdrowie. Decydując się na laserowe usuwanie zmian skórnych w Gdańsku, możesz szybko i praktycznie bezboleśnie pozbyć się uciążliwego problemu.
Jak wygląda zabieg?
Pacjent kładzie się na leżance lub siada na fotelu. Zwracamy uwagę na wygodną pozycję, która jednocześnie umożliwia specjaliście dostęp do zmiany skórnej. Lekarz dezynfekuje miejsce przeprowadzenia zabiegu i aplikuje znieczulenie miejscowe, jeśli jest to konieczne (nie trzeba tego robić w przypadku małych i płytkich zmian skórnych, zabieg wywołuje jedynie lekki dyskomfort).
Na podstawie informacji zebranych podczas wywiadu lekarz ustawia odpowiednie parametry urządzenia. Obserwując reakcji skóry, może on w trakcie zabiegu zmienić ustawienia, żeby uzyskać jak najlepsze efekty, nie wywołując jednocześnie nieprzyjemnych odczuć u pacjenta. W trakcie zabiegu trzeba mieć założone specjalne okulary ochronne.
Zmiany skórne odparowują w wyniku zetknięcia ze skórą światła lasera, które jest absorbowane przez wodę zawartą w tkankach. Jest to proces stopniowy, nad którym lekarz cały czas sprawuje kontrolę. Rezultaty uzyskane podczas zabiegu są trwałe. Po zabiegu zachodzi proces rewitalizacji naskórka, po którym zwykle nie pozostaje widoczny ślad.
Podczas jednego zabiegu można usunąć wiele różnych zmian na skórze ulokowanych w różnych partiach ciała.
FAQ
Ile zabiegów potrzeba, aby usunąć pieprzyk?
W większości przypadków wystarczy jeden zabieg, żeby usunąć pieprzyk. Zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i jest w pełni bezpieczny. Jeśli lekarz stwierdzi, że zmiana skórna jest na tyle poważna, że trzeba ją usuwać stopniowo, wówczas między kolejnymi zabiegami powinna być przerwa od 4 do 8 tygodni.
Czy zabieg usuwania zmian skórnych jest bezpieczny?
Zabieg usuwania zmian skórnych w Gdańsku w naszym gabinecie przeprowadza doświadczony lekarz. Jest to procedura sprawdzona i w pełni bezpieczna. Zwykle też bezbolesna. Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista przeprowadza wywiad i upewnia się co do charakteru zmian. Jeśli stwierdzi, że jest to konieczne, najpierw przeprowadzamy dodatkowe badania.
Ile kosztuje zabieg laserowego usuwania zmian skórnych?
Koszt laserowego usuwania znamion zależy od ich rodzaju, ilości i wielkości. Zabieg to wydatek od 250 złotych. Dokładną cenę określa lekarz, opierając się na wynikach badań i oględzin pacjenta. Zachęcamy również do zapoznania się z naszym cennikiem.