blank

Lokalizacja Gdańsk Kowale
Zabieg Laserowy lifting twarzy
Czas od 15 min do 2 godzin

Jędrność skóry zmniejsza się wraz z upływem lat. Procesy regeneracyjne ulegają spowolnieniu, a produkcja kolagenu maleje. W wyniku tego skóra na twarzy traci elastyczność i sprężystość. Mniejsza liczba włókien kolagenowych i elastynowych powoduje, że skóra wiotczeje i zaczyna wyglądać nieestetycznie. Panaceum na ten stan jest laserowy lifting twarzy w naszym gabinecie w Gdańsku.

Na czym polega laserowy lifting twarzy?

Najskuteczniejszym sposobem na pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny jest zastosowanie wiązki lasera. Skutkuje to poprawą tekstury naskórka oraz zwiększeniem jego elastyczności i gęstości. Jednocześnie nie występuje ryzyko uszkodzenia komórek. Dzięki tej technice można usunąć nawet doskonale widoczne i głębokie zmarszczki oraz przywrócić młody wygląd.

Pierwsze efekty laserowego liftingu twarzy są widoczne już po 10 dniach. Efekt końcowy jest o wiele lepszy niż w przypadku innych zabiegów odmładzających na twarz – można się nim cieszyć już po 3 miesiącach. Poprawie ulega nie tylko sprężystość, ale też pigmentacja. Wiązka lasera pobudza komórki do tworzenia nowych struktur kolagenowych i zwiększonej produkcji elastyny.

Najlepsze efekty uzyskuje się, wykonując serię zabiegów. Leczenie zwykle jest bezbolesne i nie pozostawia żadnych widocznych śladów na twarzy (lekkie zaczerwienienie znika bardzo szybko). Po zabiegu z kolei skóra silnie się złuszcza, dzięki czemu znikają przebarwienia i plamy. Po procesie odbudowy naskórek staje się gęstszy, grubszy i odporniejszy.

Jak wygląda zabieg krok po kroku

W ramach przygotowania do zabiegu pacjent musi dokładnie umyć i odtłuścić twarz. Przed zabiegiem należy również zdjąć biżuterię. Lifting twarzy w Gdańsku w naszym gabinecie trwa od 15 minut do 2 godzin, zależnie od zakresu.

Zabieg rozpoczyna się po przeprowadzeniu przez lekarza wywiadu. Sprawdza on, czy pacjent nie ma przeciwwskazań do jego wykonania. Jeżeli nie, przechodzimy do wykonania zabiegu. W szczególnych przypadkach, jeszcze przed, podaje się znieczulenie miejscowe.

Wybrana część twarzy jest naświetlana przez kilkanaście minut. Specjalista cały czas czuwa nad przebiegiem leczenia i nadzoruje pracę lasera. Po zakończeniu pracy jednego typu urządzenia wykonuje się naświetlanie kolejną głowicą o innych parametrach. Pozwala to uzyskać najlepsze możliwe efekty i dotrzeć nawet do najgłębszych warstw skóry.

Wysoka temperatura wywołana działaniem lasera pobudza komórki do zwiększonej produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Co z kolei przyczynia się do uzyskania efektu odmłodzenia twarzy.

Wskazania do liftingu twarzy

Głównym powodem wykonywania liftingu twarzy jest zwykle starzenie się skóry. Z wiekiem traci ona elastyczność i jędrność, co prowadzi do pojawienia się zmarszczek, obwisłości i utraty definicji konturów twarzy.

Najczęściej z zabiegu korzystają osoby, które mają widoczne obwisłe obszary skóry wokół twarzy, szczególnie w okolicach policzków, podbródka i szyi. Laserowe modelowanie twarzy w Gdańsku wykonujemy w taki sposób, żeby poprawić jej owal i zredukować niekorzystny wygląd związany z efektem starzenia.

Pacjenci, którzy są niezadowoleni ze swojego wyglądu ze względu na starzenie się, powinni rozważyć lifting jako sposób na poprawę swojej prezencji i zwiększenie pewności siebie. Wskazania do wykonania zabiegu nie muszą mieć charakteru medycznego – młody i bardziej atrakcyjny wygląd pozytywnie wpływa na budowanie relacji międzyludzkich i poczucie własnej wartości.

Przeciwwskazania do zabiegu

Laserowy lifting twarzy jest bezpieczny i nieinwazyjny. Niestety nie zawsze można pozytywnie zakwalifikować pacjenta do zabiegu. W niektórych okolicznościach należy powstrzymać się od tej formy poprawy wyglądu.

Przeciwwskazania:

  • nadciśnienie tętnicze;
  • zaburzenie krzepliwości krwi;
  • choroby skóry;
  • stany zapalne śluzówek;
  • choroby onkologiczne;
  • ciąża i karmienie piersią;
  • padaczka;
  • choroby tkanki łącznej;
  • skazy naczyniowe.

Ponadto leki wywołujące reakcje fotouczulające zwiększają ryzyko powikłań po laserowym liftingu twarzy. Przed zabiegiem lekarz zbada listę aktualnie stosowanych preparatów pacjenta i stwierdzi, czy ich zażywanie nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu.

Niektóre przeciwwskazania do liftingu twarzy mają charakter czasowy (np. ciąża) i po ich ustaniu lekarz może zakwalifikować pacjenta do zabiegu.

FAQ

Ile kosztuje lifting twarzy?

Cena zabiegu na całą twarz zaczyna się od 600 złotych. Pacjent może zdecydować się także na lifting skóry wokół oczu lub czoła, zależnie od własnych potrzeb.

W jakim wieku najlepiej wykonać lifting twarzy?

Na zabieg liftingu twarzy w Gdańsku może przyjść do nas każdy, kto chce poprawić swój wygląd. Nie ma dolnej i górnej granicy wieku, ale u osób młodych efekty nie będą aż tak spektakularne.

Najlepiej zapisać się na zabieg między 45 a 65 rokiem życia. Na przełomie czwartej i piątej dekady produkcja kolagenu jest już na tyle spowolniona, że warto ją pobudzić. Przyniesie to też bardzo dobre efekty.

Czy można połączyć zabieg z liftingiem szyi?

Tak. Oferujemy także lifting szyi i zabiegi te można ze sobą połączyć. Przyniesie to bardzo pozytywny efekt – skóra odzyska jędrność i elastyczność, poprawi się jej tekstura oraz pigmentacja. Koszt liftingu szyi zaczyna się od 500 złotych.