blank

Lokalizacja Gdańsk Kowale
Zabieg Powiększanie i modelowanie ust
Czas od 20 do 45 min

Powiększanie i modelowanie ust to naturalny zabieg, który wykonujemy, wykorzystując kwas hialuronowy. W ten sposób pomagamy naszym pacjentkom pozbyć się asymetrii ust, redukujemy zbyt słaby koloryt warg i pozbywamy się nadmiernej suchości. Sprawiamy, że usta stają się najbardziej zmysłowym elementem kobiecej twarzy.

Zabieg bezpieczny i bezbolesny

Zabieg modelowania i powiększania ust w naszym gdańskim gabinecie jest w pełni bezbolesny. Jest też w pełni bezpieczny. Używamy kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Z biegiem lat jego ilość maleje. Widzimy to po pogarszającym się stanie skóry. Efektem tego często są spierzchnięte, spękane i suche usta.

Modelowanie i powiększanie ust polega na iniekcji kwasu hialuronowego. Zabieg wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Pierwsze rezultaty są dostrzegalne od razu, a po tygodniu widoczny będzie ostateczny efekt. Usta po powiększeniu prezentują się naturalnie – mają równy, pełny kształt, są jędrne i świetnie nawilżone. Nie trzeba się obawiać, że wargi będą wyglądały na sztucznie powiększone lub nieproporcjonalnie duże względem twarzy. Posiadane przez nas doświadczenie pozwala wyeliminować to ryzyko.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy (HA – Hyaluronic Acid) występuje naturalnie w organizmie, przede wszystkim w skórze, mazi stawowej oraz ścianach naczyń krwionośnych. Odpowiada za nawilżenie, jędrność i sprężystość skóry. Jego ilość zaczyna stopniowo maleć około 25. roku życia. Skóra przez to staje się sucha i wrażliwa, łatwiej ulega uszkodzeniom. Zaczynają także pojawiać się zmarszczki ust.

Zabieg kwasem hialuronowym powoduje długotrwałe efekty, takie jak zwiększenie objętości warg, poprawa wyglądu skóry oraz redukcja asymetrii ust. HA jest wykorzystywany także jako składnik kosmetyków, ponieważ wykazuje silne działanie nawilżające, wygładza strukturę skóry i poprawia jej elastyczność.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego?

Zabieg zaczynamy od miejscowego znieczulenia. Następnie wstrzykujemy kwas hialuronowy głęboko pod skórę przy użyciu specjalnej igły, dzięki której omijamy naczynia krwionośne i nerwy. Sprawia to, że procedura powiększania ust jest w pełni bezpieczna. Wstrzykiwanie może wiązać się z lekkim uczuciem dyskomfortu, jest jednak bezbolesne.

Kwas hialuronowy, kiedy znajdzie się pod skórą, zwiększa swoją objętość. Dzieje się tak ze względu na jego zdolność do wiązania wody. Może temu towarzyszyć nieprzyjemne uczucie rozpychania. Skutkiem tego jest podniesienie i napięcie skóry. Efekt może utrzymywać się nawet przez rok. Po tym czasie, jeśli rezultat był satysfakcjonujący, można przystąpić do ponownego powiększania.

Przeciwwskazania do zabiegu

W naszym gdańskim gabinecie oferujemy pacjentkom wyłącznie bezpieczne powiększanie i modelowanie ust. Dlatego przeprowadzamy dokładny wywiad, żeby ustalić, czy nie występują żadne przeciwwskazania. Są to przede wszystkim:

  • ciąża;
  • karmienie piersią;
  • opryszczka;
  • stany zapalne skóry;
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy lub inny składnik preparatu;
  • zaburzone gojenie się ran i skłonność do blizn przerostowych.

Przed wykonaniem iniekcji sprawdzamy, czy stan zdrowia pacjentki pozwala na przeprowadzenie procedury powiększania ust. W trakcie wywiadu nie należy niczego ukrywać – może mieć to negatywne konsekwencje w przyszłości.

Jeżeli kiedykolwiek w obrębie ust używane były wypełniacze permanentne, wówczas nie wykonuje się zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Zalecenia po wykonaniu zabiegu powiększania ust

Chociaż pierwszy efekt powiększenia widoczny jest od razu po zabiegu, trzeba przestrzegać zaleceń lekarza, aby ten ostateczny był jak najbardziej zadowalający. Wskazane jest picie dużej ilości płynów – uwidacznia to efekt powiększania ust dzięki zdolności kwasu hialuronowego do wiązania wody. Należy także przez kilka dni powstrzymać się od korzystania z solarium i sauny. Wokół ust mogą pojawić się niewielkie siniaki, które powinny szybko zniknąć. Może pojawić się także opuchlizna, dlatego efektu końcowego nie należy oceniać od razu.

W pierwszym tygodniu po zabiegu niewskazane jest spożywanie alkoholu i palenie papierosów. Zalecamy także, aby pacjenci unikali nadmiernej aktywności fizycznej, jeśli tylko jest to możliwe.

Niedługo po zabiegu może wystąpić nadmierna suchość ust. Jej przyczyną są nakłucia wykonane podczas zabiegu. Efekt ten minie, gdy ranki się zagoją. Wskazane jest wówczas picie przynajmniej 2-3 litrów wody na dobę oraz stosowanie kosmetyków nawilżających wargi.

Cała procedura jest mało inwazyjna i nie zdarzają się poważne powikłania. Wszystkie odstępstwa od normy, takie jak nadmierny ból lub długo nieustępująca opuchlizna, należy zgłosić do lekarza.

Ile kosztuje zabieg powiększania ust?

Koszt powiększania ust w naszym gabinecie w Gdańsku zaczyna się od 700 złotych. Chcąc uzyskać trwałe powiększenie, należy powtarzać procedurę co roku. Zabiegi związane z modelowaniem ust są tańsze – podkreślenie konturu ust lub uniesienie kącików to koszt już od 300 złotych, a redukcja pionowych zmarszczek wokół nich to zaledwie 200 złotych.