• Polski
  • English
 • PREWENCJA ONKOLOGICZNA

  Dermatoskopia to diagnostyka profilaktyczna zmian skórnych wykonywana najczęściej 2 razy do roku u osób, które ze względu na wywiad rodzinny, skłonności dziedziczne lub inne czynniki mogą być zagrożone rozwojem złośliwych zmian nowotworowych .

  Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Polega na ocenie skóry całego ciała specjalnym powiększającym urządzeniem i dodatkowo ukazującym skórę w specjalnym świetle. Każdą potencjalnie niebezpieczną zmianę ogląda się szczegółowo. Dermatochirurg na podstawie tego krótkiego badania dokonuje oceny – „jest stabilnie” albo „jest niebezpiecznie”.

  Podejrzany „pieprzyk” można sfotografować i umieścić w specjalnym katalogu elektronicznym. Wykorzystując narzędzia internetowe można je porównać ze światową bazą zmian niebezpiecznych.

  W przypadku podejrzenia zmian złośliwych lekarz pobiera wycinek i przesyła do badania mikroskopowego. Może również skierować pacjenta do natychmiastowego usunięcia zmiany. W takim przypadku, w naszej klinice taki zabieg chirurgiczny wykonujemy tego samego dnia.

  Adres

  ul. Andromedy 3,

  80-180 KOWALE - Gdańsk,

  rejestracja tel. 690 249 990

  rejestracja internetowa:

  https://www.znanylekarz.pl/grzegorz-kazmierowski-2/chirurg-lekarz-medycyny-estetycznej-flebolog/gdansk

   

  © ultraderm.pl
  realizacja: noveo interactive