• Polski
  • English
 • PREWENCJA ONKOLOGICZNA

  Dermatoskopia to diagnostyka profilaktyczna zmian skórnych wykonywana najczęściej 2 razy do roku u osób, które ze względu na wywiad rodzinny, skłonności dziedziczne lub inne czynniki mogą być zagrożone rozwojem złośliwych zmian nowotworowych .

  Badanie jest nieinwazyjne i bezbolesne. Polega na ocenie skóry całego ciała specjalnym powiększającym urządzeniem i dodatkowo ukazującym skórę w specjalnym świetle. Każdą potencjalnie niebezpieczną zmianę ogląda się szczegółowo. Dermatochirurg na podstawie tego krótkiego badania dokonuje oceny – „jest stabilnie” albo „jest niebezpiecznie”.

  Podejrzany „pieprzyk” można sfotografować i umieścić w specjalnym katalogu elektronicznym. Wykorzystując narzędzia internetowe można je porównać ze światową bazą zmian niebezpiecznych.

  W przypadku podejrzenia zmian złośliwych lekarz pobiera wycinek i przesyła do badania mikroskopowego. Może również skierować pacjenta do natychmiastowego usunięcia zmiany. W takim przypadku, w naszej klinice taki zabieg chirurgiczny wykonujemy tego samego dnia.

  Adres

  ul. Andromedy 3

  80-180 Gdańsk-Kowale

  rejestracja tel. 58 765 81 33

  tel. kom. 502-233-743

  rejestracja internetowa

  www.ultraderm.erecepcja24.pl

   

  © ultraderm.pl
  realizacja: noveo interactive